ALUKA s.r.o.ALUKA s.r.o.
ALUKA s.r.o.ALUKA s.r.o.
Okenní systémy

Hliníková okna

ALUKA SYSTEM, S.R.O.

Kvalitní hliníková okna jsou estetická, izolační a s dlouhou životností

Vyrábíme a montujeme hliníková okna na míru. Od projektu, zaměření, přes samotnou výrobu z nejkvalitnějších německých a belgických hliníkových profilů až po vlastní montáž. Hliníkové okenní systémy spojují tepelnou izolaci budoucnosti s nejvyšší funkčností a kvalitním designem. Vyrábíme a montujeme všechny typy hliníkových oken s různými druhy kování a celou řadou příslušenství.

Hliníková okna Ústí nad Labem

Výrobu a montáž hliníkových oken realizujeme po celé ČR, ale vzhledem k naší poloze se soustředíme především na region Ústí nad Labem, Teplice, Most, Chomutov, Louny, Litoměřice, Lovosice, Roudnice nad Labem, Česká Lípa, Děčín. Pro informaci o dodávce do jiného regionu nás prosím kontaktujte.

Kromě severních Čech dodáváme hliníková okna do regionu Praha.

Hliníková okna výhody

Výhody hliníkových oken zdaleka převyšují snad jedinou nevýhodu a tou je vyšší cena. Mezi výhody jednoznačně patří vysoká životnost, tedy vysoká pevnost okenních rámů a křídel a to díky nejlepším hliníkovým profilům, které používáme. Nezapomeňte na to, že pevnost velkých okenních rámů hraje zásadní roli při zabezpečení nemovitosti. Hodnoty a výsledky naměřené při testech těsnění, odolnosti vůči tlaku větru, protihlukové ochrany a proti vloupání do stupně WK 3 jsou vynikající. To platí při montáži hliníkových oken odbornou firmou, i ta nejlepší hliníková okna neodolají silnému větru, pokud bude jejich montáž provedena neodborně.

Další výhody hliníkových oken jsou vysoká tepelná úspora  a dlouhodobá stabilita materiálu, kdy hliník nepodléhá tak rychle zkáze, tak jako tradičnější materiály pro výrobu oken. Umíme precizně realizovat hodnoty U pro každý požadavek – až po hodnotu Uf, která je vhodná pro pasivní domy. Ano hliníková okna jsou vhodná pro pasivní domy. Výsledkem jsou energeticky úsporná okna dle nařízení EnEV 2009 a také dle nařízení EnEV 2012.

Jako výhodu hliníkových oken můžeme jednoznačně označit velkou variabilitu tvarů, díky které dosahují neotřelého designu. V kombinaci zajímavých tvarů a maximálně funkčního designu se stávají hliníková okna a hliníkové fasády izolací budoucnosti.

Výhody hliníkových oken

  • dlouhá životnost
  • pevnost okenních rámů a křídel
  • vysoká úroveň zabezpečení objektu
  • tepelná úspora (vhodnost pro pasivní domy)
  • stabilita materiálu
  • variabilita tvarů
  • kvalita povrchových úprav

Hliníková okna barvy

Barevná paleta hliníkových oken je díky použitému materiálu a technologii nanášení práškovou barvou v podstatě neomezená. Pro výběr vhodné barvy je možné použít vzorník barev RAL, případně i jiný vzorník, který klient dodá.

Nejpoužívanější metodou nanášení barvy na hliníková okna je komaxit, což je v podstatě nanášení práškové barvy pomocí elektrostatického náboje na připravený povrch. Výsledkem je jednolitý, nalakovaný povrch u kterého prakticky nedochází k odlupování materiálu.

Další metoda úpravy povrchu hliníkových oken je elox. Díly tomuto procesu jsme schopni imitovat téměř jakýkoliv povrch. Elox je elektrolitický proces, při kterém se vytváří na povrchu hliníkových  součásti ochranná vrstva. Tato vrstva zlepšuje funkční vlastnosti profilů, korozní odolnost, tvrdost a otěruvzdornost hliníku.

Hliníkové okna a čeština

Lidé si často pletou v sousloví hliníková okna jednotné a množné číslo přídavného jména hliníkové. Místo hliníková okna používají výraz hliníkové okna, což je vlastně chyba, protože hliníkové může být pouze jedno okno, nikoliv dvě hliníkové okna. Naštěstí jsme také lidé, takže bez problému hliníkové okna bez problémů vysvětlíme jak hliníková okna.

Máte zájem o kalkulaci hliníkových oken?

Sjednejte si osobní schůzku

Pravé tlačítko nelze použít

Pokračujte libovolným kliknutím na levé tlačítko myši.